STABILIZACJA GRUNTU

Stabilizacja Gruntu – zajmujemy się świadczeniem usług w zakresie stabilizacji gruntu. Nasza firma dysponuje odpowiednim zapleczem pozwalającym nam na prowadzenie stabilizacji profesjonalnie i kompleksowo, dzięki czemu zyskaliśmy już wielu zadowolonych klientów. Stabilizacja gruntu jest procesem polegającym na uzyskaniu właściwych parametrów gruntu poprzez jego dokładne wymieszanie przy zachowaniu właściwej wilgotności, a także zastosowaniu spoiw hydraulicznych, które pomagają w uzyskaniu właściwych parametrów wytrzymałościowych. W rezultacie stabilizacja gruntu pozwala na uzyskanie znacznie lepszego podłoża pod dalsze prace.

W naszej firmie wykonujemy kompleksowo stabilizację gruntu – posiadamy odpowiednie wyposażenie, doświadczenie i wykwalifikowanych pracowników. W razie dodatkowych pytań dotyczących naszych usług prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie lub e-mailowo. Nasz pracownik będzie mógł odpowiedzieć wtedy na wszystkie z nich wyczerpująco i zaproponować dogodny termin spotkania, aby omówić wszystkie szczegóły wykonania prac. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!

stabilizacja gruntu Łódź

ROZSYPYWANIE SPOIWA

Kluczowym etapem stabilizacji gruntów jest rozsypywanie spoiwa – w tym celu stosuje się specjalne osiowa hydrauliczne, na przykład cement czy wapno, a także różne mieszanki, na przykład Silment, Teramix, Lipidur, Tefra w zależności od miejsca przeprowadzania stabilizacji. Dla uzyskania najlepszych efektów konieczne jest rozsypanie odpowiedniej ilości spoiwa i jego równomierne rozprowadzenie – w tym celu najczęściej stosuje się rozprowadzacze wyposażone w dozowniki mechaniczne podczepiane do ciągników.

MIESZANIE

Po rozsypaniu odpowiedniego spoiwa na gruncie, który ma być ustabilizowany, przeprowadza się jego mieszanie.
Etap ten polega na wykorzystaniu specjalnych mieszarek gruntowych, które nazywane są także frezarkami gruntowymi. Urządzenie to miesza grunt rodzimy z spoiwem hydraulicznym. Nasza firma posiada odpowiednie zaplecze, dzięki któremu możliwe jest dokładne mieszanie gruntu wraz ze spoiwem, co jest podstawą trwałego i wytrzymałego podłoża pod dalsze prace.

PROFILOWANIE

Profilowaniem określa się prace polegające na uzyskaniu właściwego profilu gruntów zgodnie z dokumentacją.
Profilowanie przeprowadza się pod kątem naturalnych spadków, pochyleń i rzędnych wysokościowych po dokładnej ocenie gruntu i oczyszczeniu podłoża. Do prac profilujących wykorzystuje się przede wszystkim walce i równiarki, a także narzędzia ręczne. Profilowanie powinno przeprowadzić się w najkrótszym czasie po zmieszaniu spoiwa z gruntem.

ZAGĘSZCZANIE

Etapem wieńczącym stabilizację gruntów jest ich odpowiednie zagęszczanie – proces ten polega na odpowiednim zagęszczeniu gruntu,  czyli uzyskaniu jego odpowiedniej gęstości do prowadzenia dalszych robót. Do zagęszczania gruntu stosuje się specjalne maszyny o działaniu ubijającym, wibrującym oraz ugniatającym, na przykład walce, ubijaki, płyty wibracyjne.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

✆ 601 384 892 - Piotr
✆ 601 215 762 - Marcin

DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI

NASZE REALIZACJE